Vaizdo įrašas

Trumpi, bet filmai: Kitos realybės

Fantastinių filmų programa

Fantastiniai filmai dažniausiai nesiremia faktais, greičiau priešingai – jų varomoji jėga, pirmiausia, yra vaizduotė. „Kitos realybės“programa, kurioje patirsime kūrėjų gebėjimą konstruoti įtikimus pasaulius: lankysimės sapnuose, Frankenšteino pilyje, post-apokaliptinėje Ispanijoje ir bičių-žmonių kolonijoje. Programą sudarė kino režisierius Jonas Trukanas.

Sapnų cenzorius
Censor of Dreams
rež. Léo Berne & Raphaël Rodriguez \ Eksperimentinis \ Prancūzija \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 18 min.

Kas naktį Cenzorius su komanda reguliuoja Joko sapnus, stengdamiesi blokuoti kuo daugiau iš pasąmonės kylančių skausmingų minčių. Tačiau šiąnakt viskas vyksta ne pagal planą.

Jupiterio lietus
Jupiter Rain
rež. Imanol Ruiz de Lara \ Animacinis \ Ispanija \ 2022 \ liet., ang. subt. \ 18 min.

Ijo – Jupiterio palydovas, o taip pat vardas merginos, karštligiškai ieškančios rūpimo komikso. Netekusi darbo ji sutinka katę, paslaptingą mergaitę ir geltoną skėtį. Gal tai padės Ijo išpildyti savo troškimą?

Brutalija: kasdienis triūsas
Brutalia, ergasimes meres
rež. Manolis Mavris \ Vaidybinis \ Graikija, Belgija \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 26 min.

Kareivių uniformomis aprengtos visiškai vienodos mergaitės pluša dieną ir naktį. Matriarchalinė šeima. Oligarchinė visuomenė. Kas būtų, jei žmonėmis pakeistume bites?

Frančeska
Franceska
rež. Alberto Cano \ Animacinis \ Ispanija \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 7 min.

Šalta naktis gaubia senąją Frankenšteino pilį. Iššūkį mokslui pasiruošęs mesti Viktoras imasi didžiausio savo užmojo – prikelti savo mylimąją Frančeską. Su nepakeičiamojo padėjėjo Igorio pagalba, o gal ir nepagalba, Viktoro laukia didžiausias karjeros išbandymas.

Šunų miegas
El Sueno De Los Perros
rež. Didac Gimeno \ Vaidybinis \ Ispanija \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 12 min.

Dykynę apgaubus tamsai, Esteros sūnų Cezarį pagrobia nakties būtybė. Estera leidžiasi jo ieškoti – su medžiokliniais šunimis ir arbaletu.

S.O.S
rež. Sarah Hafner \ Vaidybinis \ Prancūzija \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 11 min.

Tarša, globalinis atšilimas, žmonių perteklius: Žanui Klodui ir Madei lieka vienintelė išeitis – palikti žemę ir kviestis į pagalbą nežemiškas būtybes. Bet kai į jų šauksmą atsiliepia mažas žalias žmogeliukas, reikalai pakrypsta netikėta linkme.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Trukmė: 94 min
Cenzas: N-16
Skip to content