Vaizdo įrašas

Trumpi, bet filmai: Nacionalinė konkursinė programa I

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Santykiai – tokia pagrindinė penkis nacionalinės konkursinės programos filmus vienijanti tema. Atsitraukimas į save gamtoje išsiskyrus su artimu žmogumi, bandymas stovėjimo aikštelėje išsiaiškinti, kodėl nutrūko draugystė arba išsaugoti blėstančią meilę, kuriai, atrodo, šansų nebėra. Šios istorijos liudija, kaip kartais svarbu stoti į akistatą su savimi, siekiant perprasti santykių tėkmę.

Automobilių stovėjimo aikštelė
Parking Lot
rež. Jorė Janavičiūtė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2021 \ angl. subt. \ 12 min.

Jaunos moterys, Martyna ir Kamilė, buvo geriausios draugės, bet prieš maždaug pusę metų Martyna ėmė ir pradingo iš Kamilės gyvenimo… Vieną dieną Martynai beskubant į susitikimą su naujais bendradarbiais, jos netyčia susitinka daugiaukštėje prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje. Kamilė nusprendžia išsiaiškinti Martynos „dingimo“ iš jos gyvenimo priežastis. Per šiuolaikinių moterų draugystės prizmę, trumpametražis filmas „Automobilių stovėjimo aikštelė“ nagrinėja „emocinės higienos“ problemą.

Sausra
Drylands
rež. Urtė Sabutytė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2022 \ angl. subt. \ 14 min.

Jauna moteris išgyvena skaudų išsiskyrimą. Negalėdama likti bute, kuriame pora gyveno kartu, mergina išsikviečia taksi ir išvažiuoja į mišką. Susitikimas su gamta moterį priverčia nusimesti drabužius, užgniaužtas emocijas, nuovargį. Naujai atrasta stiprybė ir ramybė paruošia ją naujam gyvenimo etapui.

Blausos
Through Gloom
rež. Arnas Balčiūnas \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2022 \ angl. subt. \ 17 min.

Kalbus „Bolt“ vairuotojas važinėja naktinėmis gatvėmis. Į jo automobilį įsėda apatiška mergina. Pokalbis tarp jų sunkiai rezgasi, iki kol ji paprašo sustoti miegamajame rajone, ketindama kai kam atkeršyti.

Elena
rež. Birutė Sodeikaitė \ Animacinis \ Lietuva, Prancūzija, Kroatija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 13 min.

Elena mėgaujasi gyvenimu debesyse, kol susipažįsta su žavinguoju Raudonuoju Gervinu ir jos viduje įsišaknija sėkla. Elena nepasirengusi pokyčiams ir aukai, kurių pareikalauja jos gyvenime atsiradusi sėkla, todėl išplėšia ją iš savęs. Netrukus ji suvoks šio veiksmo pasekmes.

Pasakyk, kad myli
Tell Me You Love Me
rež. Elena Rožukaitė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2023 \ angl. subt. \ 28 min.

Meilės istorija skyrybose.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Trukmė: 83 min
Cenzas: N-13
Skip to content