Vaizdo įrašas

Trumpi, bet filmai: Nacionalinė konkursinė programa II

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Kelionė naujausio lietuviško trumpametražio kino takais, miestais ir dykvietėmis, narstant santykius su savimi ir kitais – išgyvenant krizes, perlipant ribas ir nenumaldomai žvilgčiojant į priekį.

Išvyka
The Trip
rež. Jorūnė Greičiūtė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2022 \ angl. subt. \ 20 min.

Tuščios svetimos šalies dykvietės. Ilgoje kelionėje, vykstant taisyti savo nykstančio ryšio pas santykių guru, dingsta poros automobilis.

Varovai
The Pushers
rež. Simona Jurkuvėnaitė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2023 \ angl. subt. \ 10 min.

Vidurnaktį moteris išgirsta kaip atsidarinėja jos namų garažo vartai. Jauna, išsigandusi mergina Saulė sugrįžo į motinos namus. Mama sutinka dukrą, permirkusią nuo lietaus, stengiasi išsiaiškinti kodėl dukra netikėtai sugrįžo namo. Po kelių nesėkmingų bandymų užmegzti pokalbį, dukra prisipažįsta motinai, kad buvęs vaikinas ją persekioja. Stebint palūžusią dukrą motinai kyla mintis atkeršyti vaikinui.

Mora Mora
rež. Jurga Šeduikytė \ Animacinis \ Lietuva \ 2021 \ angl. subt. \ 10 min.

Maža mergaitė Mora grimzta begalinėje jūroje. Bangose plūduriuojantis fortepijonas, kurį iš pradžių Mora palaiko maža sala, tampa jos laikinu išsigelbėjimu. Atradusi, kad paspaudusi instrumento klavišus, ji gali valdyti vėją, Mora pradeda kelionę po miegantį pasaulį. Pažindama jį ir jame gyvenančias būtybes, Mora ieško būdų, kaip prikelti tą pasaulį iš snaudulio.

Š
Sh
rež. Julius Stakišaitis \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2023 \ angl. subt. \ 3 min.

Benešdamas šiukšles, žmogus panyra į prisiminimus apie situacijas, kuriose jautėsi bejėgiu. Jį užgula kaltė.

Motinos
Mothers
rež. Birutė Kapustinskaitė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2021 \ angl. subt. \ 15 min.

Aldona – vieniša motina, kurios vienturtė dukra pati netrukus taps mama. Kai dukra atvažiuoja jos aplankyti, Aldona stengiasi parodyti rūpestį, tačiau nejučia pradeda ją kontroliuoti ir peržengia ribą.

Čia buvo Vilnius
Once upon a Time in Vilnius
rež. Eitvydas Doškus \ Dokumentinis \ Lietuva \ 2022 \ angl. subt. \ 23 min.

Vilniaus mieste, garsėjančiame savo istoriniu paveldu ir unikaliu charakteriu, vyksta ženklūs pokyčiai. Kai kurių kamera užfiksuotų gyvenimo fragmentų jau nebėra, tačiau filmas ne tik liudija tai, kas išbluko užmarštyje, bet ir žvilgteli į tai, kas dar laukia.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Trukmė: 81 min
Cenzas: N-13
Skip to content