Vaizdo įrašas

Trumpi, bet filmai: Scenos iš šeimyninio gyvenimo

Tarptautinė konkursinė programa I

Filmų programa, skirta tėvų ir vaikų santykiams. O tokie santykiai, kaip žinia, retai kada būna tobuli. Keturi programos filmai pasiūlys visą spektrą skirtingų emocijų – nuo besąlygiškos meilės, švelnumo, žaismingumo iki liūdesio ar humoro.

Kaip matuoti metus?
How Do You Measure a Year?
Rež. Jay Rosenblatt \ Dokumentinis \ JAV \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 29 min.

Tėvas kasmet filmuoja dukrą per jos gimtadienį, užduodamas tuos pačius klausimus. 29 minutėse sutalpintas merginos virsmas iš vaiko į jauną moterį su visais gražiais ir nemaloniais tarpiniais etapais, o taip pat ir sudėtinga tėvo ir dukters ryšio raida.

Kormoranas
Le Cormoran
Rež. Lubna Playoust \ Vaidybinis \ Prancūzija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 23 min.

Motina su sūnum gyvena atokioje saloje. Filme persipina akimirkos iš dviejų jų gyvenimo etapų – jaunystės ir brandos – kai kuriasi kartais trapūs, kartais įtempti, bet vis dėlto nesugriaunami santykiai.

Sierra
Rež. Sander Joon \ Animacinis \ Estija \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 16 min.

Tėvas su sūnumi atsilieka mašinų lenktynėse. Kad pasiektų pergalę, berniukas pasiverčia padanga. Tam tikrų režisieriaus vaikystės įvykių įkvėptas filmas kviečia pasinerti į siurrealų automobilių lenktynių pasaulį.

Sukasi žemė
Земля крутиться
Rež. Olena Kyrychenko \ Dokumentinis \ Ukraina \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 20 min.

2020 m. pavasarį Ukrainoje įvedus karantiną, režisierė pirmą kartą parvažiuoja pas tėvus ilgesniam laikui. Namuose, kurie, rodėsi, nepasikeitę nuo pat vaikystės, jai tenka susidurti su žiauria realybe.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Trukmė: 88 min
Cenzas: N-13
Skip to content