Vaizdo įrašas

Dokumentika

VDFF 2023: Kabinetas

Originalo kalba: lietuvių

The Cabinet

Po filmo vyks diskusija su filmo „Kabinetas“ režisiere Ž. Mičiulyte. Moderuos žurnalistė Kotryna Lingienė. 

Žurnalistai Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė atveria duris į žurnalistinių tyrimų skyriaus kabinetą portalo „15min“ redakcijoje 2019-2020 m. Būtent čia gimė didelio atgarsio sulaukusi knyga „Kabinetas 339“ ir vystėsi pirmosios knygos „Pranešėjas ir Prezidentas“ užuomazgos. Tiriamosios žurnalistikos profesija audrina vaizduotę, ir žiūrovui gali susidaryti įspūdis, kad žurnalisto diena – kupina veiksmo ir įtampos. Tačiau realybė gerokai proziškesnė: šimtai elektroninių laiškų, skambučių, retkarčiais biuro gyvenimą paįvairinantys smulkūs asmeninio gyvenimo inkliuzai. Filmas subtiliai kelia klausimus apie žurnalisto darbo esmę, pareigą ir atsakomybę prabilti, o taip pat nuolat kamuojančią nesaugumo būseną, kai riba tarp tiesos ir melo vis labiau blunka.

Apie Živilė Mičiulytė

Živilė Mičiulytė yra dokumentinio kino ir teatro režisierė, gimusi Vilniuje 1990 metais. Baigusi kino režisūros bakalaurą bei magistrą Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje, 2020 metais ten pat apsigynė meno doktorantūros laipsnį. Jos tyrimo tema buvo Post-tiesos fenomeno raiška kine ir teatre: kūrybinės strategijos“ (jos pirmas ilgametražis dokumentinis filmas „Kabinetas“ buvo jo dalis). Yra sukūrusi du trumpametražius dokumentinius filmus „Maša“ ir „Žana“ (Geriausias studentiškas filmas Šefildo dokumentinių filmų festivalyje).

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) yra seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse ir iki šiol vienintelis festivalis Lietuvoje skirtas vien kūrybinei dokumentikai. 20-asis VDFF vyks rugsėjo 21 – spalio 1 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Alytuje. 

Režisierius: Živilė Mičiulytė
Subtitrai: anglų
Metai: 2023
Šalis: Lietuva
Trukmė: 60 min
Cenzas: N-13
Skip to content