Vaizdo įrašas

Dokumentika

VDFF 2023: Liepsnojančios sielos. Rekviem Katiai ir Morisui Kraftams

Originalo kalba: prancūzų

The Fire Within: A Requiem for Katia and Maurice Krafft

Žiūrovų pamėgta charizmatiškoji vulkanologų pora, Katia ir Maurice’as Krafftai, sugrįžta. Šiame filme jų stulbinančių vaizdų palikimu susidomi gyva legenda tapęs režisierius Werneris Herzogas. Jis į Krafftus žiūri ne kaip į mokslininkus, o kaip į kino kūrėjus. Pasitelkęs poros sukauptus apokaliptinius vaizdus, Herzogas atskleidžia unikalų žvilgsnį į pasaulį ir grožėjimąsi jo keistenybėmis. Herzogo balsas šioje kelionėje tampa švelniu palydovu, pakylėjančiu vulkanišką Krafftų medžiagą iki metafizinių temų: žmogiškojo laikinumo, savęs įprasminimo, visa kuriančių bei griaunančių gamtos jėgų.

Apie Werner Herzog

Režisierius, rašytojas, prodiuseris, aktorius ir poetas Werneris Herzogas studijavo istoriją, literatūrą ir scenos menus, bet nė vienų studijų nebaigė. Taip ir likęs savamoksliu, jis įsteigė kino gamybos kompaniją, statė operas Beirute, Vokietijoje ir Milano „La Scala“ teatre. Herzogas laikomas vienu iš naujojo vokiečių kino mokyklos atstovų, jo dokumentiniai filmai įvertinti didžiumoje prestižinių kino festivalių. 2019 m. jam buvo suteiktas Europos kino akademijos apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus kino srityje.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) yra seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse ir iki šiol vienintelis festivalis Lietuvoje skirtas vien kūrybinei dokumentikai. 20-asis VDFF vyks rugsėjo 21 – spalio 1 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Alytuje. 

Režisierius: Werner Herzog
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2022
Šalis: Prancūzija, JK, Šveicarija
Trukmė: 81 min
Cenzas: N-13
Skip to content