Vaizdo įrašas

Dokumentika

VDFF 2023: Sąmonės teatras

Originalo kalba: anglų

Theatre of Thought

Režisierius Werneris Herzogas susitinka su pasaulio mokslininkais ieškodamas atsakymų apie sudėtingą ir raizgią žmogaus sąmonę. Kaip gimsta mintys, keliaujančios 86 milijardais mūsų smegenų neuronų? Gal realybė, kurioje gyvename, yra tik mūsų sąmonės teatras? Herzogas į pasaulį žvelgia su begaliniu susidomėjimu ir susižavėjimu, jais užkrėsdamas ir kiekvieną žiūrintį jo filmus. Net tokia sudėtinga tema kaip neurotechnologijos Herzogo dokumentinėje dėlionėje tampa žemiška ir suprantama. Technologijos kėsinasi į minčių ir kūnų autonomiją, ir režisieriui įdomu, kokias galimybes jos atveria ir kokias grėsmes kelia. Viena tikrai aišku: jeigu Herzogas vestų pamokas mokykloje, tikrai nenorėtumėte, kad jos pasibaigtų.

Apie Werner Herzog

Režisierius, rašytojas, prodiuseris, aktorius ir poetas Werneris Herzogas studijavo istoriją, literatūrą ir scenos menus, bet nė vienų studijų nebaigė. Taip ir likęs savamoksliu, jis įsteigė kino gamybos kompaniją, statė operas Beirute, Vokietijoje ir Milano „La Scala“ teatre. Herzogas laikomas vienu iš naujojo vokiečių kino mokyklos atstovų, jo dokumentiniai filmai įvertinti didžiumoje prestižinių kino festivalių. 2019 m. jam buvo suteiktas Europos kino akademijos apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus kino srityje.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) yra seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse ir iki šiol vienintelis festivalis Lietuvoje skirtas vien kūrybinei dokumentikai. 20-asis VDFF vyks rugsėjo 21 – spalio 1 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Alytuje. 

Režisierius: Werner Herzog
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2022
Šalis: JAV
Trukmė: 107 min
Cenzas: N-13
Skip to content