Vaizdo įrašas

Trumpametražiai

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis: Algoritmų miražai

Originalo kalba: įvairios

Speciali dirbtinio intelekto pagalba arba pačio dirbtinio intelekto sukurtų filmų programa

Šioje programoje dirbtinis intelektas pakvies mus į gluminančią ekskursiją po sintetinio sukirpimo filmus, kurtus naudojant AI įrankius, taip pat čia bus pristatomi filmai, nagrinėjantys šią temą. Filmas „The Crows“ – apdovanotas Kanų trumpametražių filmų festivalyje, filmas ironišku pavadinimu „Hardly Working“ – nufilmuotas žaidime dokumentuojant algoritmų valdomus personažus. Programa privers suabejoti tuo, kas tikra, o kas – algoritmų miražas ir paliks daugiau klausimų nei atsakymų. Taip pat nesužinosite ar šis tekstas buvo parašytas žmogaus ar mašinos. 

¯\_༼ ಥ ‿ ಥ ༽_/¯

Kuratorius: Antanas Skučas, animacijos kūrėjas ir Vilniaus dailės akademijos dėstytojas.

Programos filmai

Varnas / The Crow
Rež. Glenn Marshall / Didžioji Britanija / animacinis / 2021 / 3 min.

Šiame įtaigiame animaciniame filme šokėja dirbtinio intelekto pagalba paverčiama varnu. Postapokaliptiniame peizaže varnas šokdamas pasitinka mirtį.

PLSTC / PLSTC
Rež. Laen Sanches / animacinis / Prancūzija / 2022 / 2 min.

Filmas kviečia pasinerti į povandeninę distopiją, kurioje kvapą gniaužiantys DI sugeneruoti bei žmogaus sukomponuoti vaizdai byloja apie pražūtingas plastiko taršos pasekmes jūrų gyvūnijai.

Darbas vardan darbo / Hardly Working
Rež. Total Refusal / dokumentinis / Austrija / 2022 / 21 min.

Šiame filme į pirmą planą iškeliami tie veikėjai, kurie paprastai lieka video žaidimų antrajame plane. NPC vadinami nežaidžiamieji veikėjai skaitmeniniame pasaulyje yra tarsi masuotės aktoriai, jų užduotis – sukurti normalumo regimybę. Skalbėja, arklidžių darbininkas, šlavėjas, ir dailidė čia stebimi su etnografo žvilgsnio tikslumu. Tai sizifiškos mašinos, kurių darbo veiksmai, aktyvumo modeliai bei klaidos ir trukdžiai piešia ryškią darbo kapitalistinėje santvarkoje analogiją.

Atbulinis salto / Backflip
Rež. Nikita Diakur / animacija / Vokietija, Prancūzija / 2022 / 12 min.

Atlikti atbulinį salto nėra saugu – galima nusilaužti sprandą, nusileisti ant galvos ar skaudžiai susitraumuoti riešus. Smagumo tame mažai, todėl šį triuką patikėjau savo avatarui. Jis treniruojasi ant šešių branduolių procesoriaus su mašininio mokymosi pagalba. Procesorius ne pats naujausias, bet vis tiek apskaičiuoja šešis šuolius per iteraciją. Viena iteracija trunka minutę, vadinasi, per valandą atliekama 360, o per dieną – 8640 šuolių. Pats tiek neprišokinėčiau.

„Siuntų šokio“ sfera / Delivery Dancers Sphere
Rež. Ayoung Kim / eksperimentinis / Pietų Korėja / 2023 / 25 min.

Ernst Mo dirba galingoje kurjerių tarnyboje „Siuntų šokis“. Kiekvieną dieną ji gabena nesibaigiantį siuntinių srautą algoritmo sugeneruotais maršrutais po technofuturistinio Seulo gatvių labirintą. Tačiau vieną dieną ji susitinka alternatyvią savo pačios versiją ir jos realybė pamažu ima aižėti.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių
Šalis: Įvairios
Trukmė: 67 min
Cenzas: N-13
Skip to content