Vaizdo įrašas

Trumpametražiai

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis: Festivalio nugalėtojų programa

Originalo kalba: įvairios

Speciali programa

17–ojo Vilniaus trumpųjų filmų festivalio nugalėtojai! Jūsų dėmesiui – rinktiniai, tarptautinės žiuri komisijos įvertinti geriausi nacionalinės ir tarptautinės konkursinių programų filmai.

Numeris Vienas / Number One
Rež. Milda Augustaitytė / dokumentika / Lietuva / 2023 / 15 min.

Dvylikametis Arianas su partnere ruošiasi Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatui. Sportinių šokių šokėjai ankstyvajame amžiuje privalo perprasti suaugusių pasaulį – išmokti demonstruoti vyriškumą, moteriškai gundyti, parduoti save. Bet ar to užtenka norint laimėti čempiono titulą?

Aušra / Crack of Dawn
Rež. Anna Llargués / vaidybinis / Ispanija / 2023 / 28 min.

Namas kaime pripažįstamas netinkamu gyventi. Kol vieni jame gyvenančios šeimos nariai siekia išlaikyti prosenelių statytus namus, jaunimas svarsto, kur galėtų iškeliauti.

Dear Dad / Dear Dad
Rež. Austė Urbanavičiūtė / eksperimentinis / Lietuva, Vokietija / 2024 / 17 min.

Jauni suaugusieji išpažįsta sudėtingas patirtis, jausmus ir prisiminimus iš vaikystės žvelgdami į laimingas šeimos akimirkas užfiksuotas tėvų vaizdajuostėse. Kaip integruoti sudėtingas vaikystės patirtis į suaugusio žmogaus gyvenimą?

Nubusti tyloje / Waking up in Silence
Rež. Mila Zhluktenko, Daniel Asadi Faezi / dokumentika / Ukraina, Vokietija / 2023 / 18 min. 

Vasaros diena buvusiose vokiečių kareivinėse. Čia glaudžiasi iš Ukrainos pabėgę vaikai. Bežaidžiant aptikę karinių simbolių iš praeities, jie susieja juos su dabarties išgyvenimais.

Pirtis / Oyu
Rež. Atsushi Hirai / Prancūzija, Japonija / 2023 / 22 min. 

Paskutinę metų dieną mažą Japonijos miestelį apgaubia naktis. Vyriškis ateina į viešą pirtį atsiimti pamiršto daikto ir susigundo pasilikti.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių
Šalis: Įvairios
Trukmė: 70 min
Cenzas: N-16
Skip to content