Vaizdo įrašas

Trumpametražiai

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis: Ieškantys

Originalo kalba: įvairios

Speciali jaunųjų programerių programa

Jaunųjų programerių sudaryta programa nagrinėja žmogaus klajones ir pamestus horizontus. Ieškotojų patirtys ir tikslai leidžia pasinerti į skirtingus kelionių naratyvus.

Personažai yra stipriai motyvuoti rasti savo gyvenimo prasmę – suprasti savo prigimtį ir jausmus. Klaidžiojimas gatvėse beieškant brolio, blaškymasis naktiniame Bostone bandant grįžti namo, praėjusio laiko ilgesys karo paveiktame Kyive bei kova už suoliuko pastatymą prie greitkelio. Visa tai verčia veikėjus ieškoti atsakymų į egzistencinius klausimus.

„Meno avilio jaunieji programeriai“ – septintus metus skaičiuojanti „Meno avilio“ programa, kurios metu kinu besidomintys vyresniųjų klasių mokiniai, lydimi profesionalių kino kuratorių, edukatorių, komunikacijos specialistų, atrenka jiems aktualius filmus, sudaro filmų programas kino teatrams, festivaliams, rengia jų pristatymus bei jas viešina. Ši iniciatyva yra ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA paprogramės finansuojamo Europos kino festivalių tinklo „Young4Film“ dalis, įkvėpta tarptautinio projekto „Moving Cinema“.

Programos filmai

Municipalinis atsipalaidavimo modulis / Municipal Relaxation Module
Rež. Matthew Rankin / vaidybinis / Kanada / 2022 / 6 min.

Kenas turi puikų pasiūlymą dėl suolelio.

2720 / 2720
Rež. Basil da Cunha / dokumentinis / Portugalija, Šveicarija / 2023 / 24 min.

Septynmetė mergaitė ieško brolio, dingusio per žiaurų policijos reidą skurdžiame Lisabonos rajone. Tuo pat metu ką tik į laisvę išėjęs jaunas kalinys stengiasi pradėti naują, dorą gyvenimą. Jųdviejų keliai susikerta pačiu blogiausiu būdu.

Bangos / The Waves
Rež. Yumi Joung / animacinis / Pietų Korėja / 2023 / 9 min.

Tuščią paplūdimį skalauja bangos. Vienas po kito pasirodo keletas įvairaus amžiaus žmonių. Kiekvienas atlieka tam tikrus veiksmus bangų mūšos ritmu. Regis, tai niekada nesibaigs, bet staiga visi išeina iš paplūdimio. Lieka tik bangos.

Margarėtė 89 / Margarethe 89
Rež. Lucas Malbrun / animacinis / Prancūzija / 2023 / 18 min.

Leipcigas, 1989 m. Jauna pankė Margarėtė, maištaujanti prieš Rytų Vokietijos režimą, uždaroma į psichiatrinę ligoninę. Ji svajoja ištrūkti pas savo mylimąjį, pankroko muzikantą Heinrichą. Nors režimo dienos jau suskaičiuotos, aplink knibždėte knibžda Stasi informatorių.

O buvo taip / As It Was
Rež. Anastasiia Solonevych, Damian Kocur / vaidybinis / Lenkija, Ukraina / 2023 / 15 min.

Lera beveik metus, nuo karo Ukrainoje pradžios, gyvena Berlyne. Vieną dieną ji nutaria sugrįžti į Kyjivą. Kelionėje sužino, kad jos šeima ne Kyjive ir atvyks tik kitą dieną. Lera susitinka ir visą dieną praleidžia su bičiuliu Kyrylu.

Buvau kartą pasiklydęs / I Was Once Lost
Rež. Emma Limon / vaidybinis / Prancūzija / 11 min.

Vieną 2008-ųjų naktį mano tėvas Džonas pasiklydo Bostono priemiestyje.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių
Šalis: Įvairios
Trukmė: 83 min
Cenzas: N-13
Skip to content