Vaizdo įrašas

Trumpametražiai

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis: Kino naktis

Originalo kalba: įvairios

Speciali programa

Populiariausia ir laukiamiausia, nesulaužoma festivalio tradicija tapusi KINO NAKTIS sugrįžta! Dosnioje 5 valandų trukmės programoje – net 20 įkvepiančių, juoko ašaras braukti ir antakius kilnoti priverčiančių ar nervus pakutenančių filmų. Ši programa bus rodoma išskirtiniuose seansuose tik sausio 19 d. Nepraleiskite progos pasimėgauti kūrybiškiausiais pastarųjų metų užsienio ir Lietuvos kino kūrėjų filmais, sužavėjusius tarptautinių festivalių žiuri narius ir žiūrovus!

Programos filmai:

Kaip čia nuostabu / Paradise Europe
Rež. Paulo Menezes, Leandro Goddinho / vaidybinis / Vokietija, Brazilija / 2023 / 17 min.

Berlyne tūkstančiai žmonių išeina į gatves protestuoti prieš neįkandamą būsto nuomą bei nuomos kainų ribojimo įstatymo panaikinimą. Tą pačią dieną ką tik iškraustytas homoseksualus brazilas imigrantas ieško naujos gyvenamosios vietos, o jo asmeninis gyvenimas griūva kartu su jį supančiu miestu.

Hablo dėsnis / Hubble’s Law
Rež. Arnas Balčiūnas / vaidybinis / Lietuva / 2024 / 18 min.

Nebylus jaunuolis nepritampa statybų aikštelėje. Sunkiai susižeidus bendradarbiui, įtampa tarp darbininkų auga.

Žmogiškieji ištekliai / Human Resources
Rež. Titouan Tillier, Isaac Wenzek, Trinidad Plass Caussade / animacinis / Prancūzija / 2022 / 4 min.

Sutartu laiku Endis ateina į perdirbimo bendrovę, lydimas viską filmuojančio draugo. Jį pasitinka sekretorė Vanda. Mes pamatome visą procesą, iki pačių paskutinių Endžio gyvenimo akimirkų.

Buvau kartą pasiklydęs / I Was Once Lost
Rež. Emma Limon / vaidybinis / Prancūzija / 11 min. 

Vieną 2008-ųjų naktį mano tėvas Džonas pasiklydo Bostono priemiestyje.

Oro kameros įrašai / Recordings of a Weather Camera
Rež. Bernhard Wenger / vaidybinis / Austrija, Vokietija / 2023 / 19 min.

Slidinėjimo kurortas Austrijos Alpėse. Kalnų didybei filmuoti įtaisyta kamera kartkartėmis užfiksuoja ir bjauraus žmonių elgesio panoramą: peržengtos santykių ribos, nemalonūs susidūrimai bei tarsi lygioje vietoje įvykusi tragedija.

Etiudas apie empatiją / A Study of Empathy
Rež. Hilke Rönnfeldt / vaidybinis / Danija, Vokietija / 2023 / 14 min.

Dana nori rodyti empatiją. Penelopė nori nagrinėti empatiją. Penelopės meninis eksperimentas įtraukia Daną į jausmų verpetą.

Bangos / The Waves
Rež. Yumi Joung / animacinis / Pietų Korėja / 2023 / 9 min. 

Tuščią paplūdimį skalauja bangos. Vienas po kito pasirodo keletas įvairaus amžiaus žmonių. Kiekvienas atlieka tam tikrus veiksmus bangų mūšos ritmu. Regis, tai niekada nesibaigs, bet staiga visi išeina iš paplūdimio. Lieka tik bangos.

Uogos/Cherries
Rež. Vytautas Katkus / vaidybinis / Lietuva / 2022 / 15 min.

Karšta vasaros diena. Virš sodo namelio svyrančios vyšnios šakos pilnos prisirpusių uogų, linguoja nuo vėjo ir svorio. Pirmomis pensijos dienomis tėtis pasikviečia sūnų sode nuskinti vyšnių. Tėtis stengiasi niekur neskubėti, jis nori praleisti kuo daugiau laiko su sūnumi ir vyšnios lieka antrame plane.

Iš šitų – niekas / None of These
Rež. Patricio Martínez, Francisco Cantón / vaidybinis / Argentina, Ispanija / 2023 / 17 min.

Važinėdama su dukterim po turčių rajoną, mama netyčia įvairuoja į prabangios vilos gėlyną. Dukrai skubiai tenka ieškoti išeities, kol namu ir jo šeimininke susižavėjusi mama neprivirė dar daugiau košės.

Šlykštus / Hideous
Rež. Yann Gonzalez / vaidybinis / Didžioji Britanija / 22 min.

Šiame trijų dalių miuzikle popžvaigždė Oliveris Simas dalyvauja pokalbių šou, kuris greitai pavirsta į siurrealistinę, meilės, gėdos ir kraujo kupiną haliucinaciją.

Savotiškas testamentas / A Kind of Testament
Rež. Stephen Vuillemin / animacija / Prancūzija / 2023 / 16 min.

Mergina internete aptinka animaciją, akivaizdžiai sukurtą iš jos privačių asmenukių. Nepažįstama moteris prisipažįsta įvykdžiusi tapatybės vagystę. Tačiau atsakymą į klausimą „Kodėl?“ aplenkia mirtis.

Ir kokie nelaimingi blogio namai / And How Miserable is the Home of Evil
Rež. Saleh Kashefi / dokumentinis / Šveicarija, Iranas / 2023 / 7 min. 

Diktatorius leidžia paskutines savo gyvenimo akimirkas sėdėdamas namuose, į kuriuos braunasi žmonės.

-15 / -15
Rež. Rinaldas Tomaševičius / vaidybinis / Lietuva / 2023 / 28 min. 

Aleksėjus po 15 metų, praleistų kalėjime, išleidžiamas bandomajam laikotarpiui į laisvę. Jam padeda simpatizuojanti socialinė darbuotoja. Vyras įsidarbina maisto išvežiotoju. Naktinis Vilnius kupinas provokuojančių situacijų. Aleksėjus kas kartą tvardo save ir stengiasi nesielgti pagal senus bandito įpročius. Slegiamas kaltės jis bando susitaikyti su dukterimi Maja, tapusia prostitute. 

Kepsninė / Grill
Rež. Jade Hærem Aksnes / vaidybinis / Norvegija / 2023 / 18 min.

Socialinė tarnyba atmeta Taros prašymą kompensacijai už elektrą ir pasiūlo įsigyti nemokamą kepsninę. Tokia užduotis verčia Tarą priimti nemalonius sprendimus. Tikrų įvykių įkvėptas satyriškas žvilgsnis į turtingos skandinavų šalies santykį su skurdu.

Margarėtė 89 / Margarethe 89
Rež. Lucas Malbrun / animacija / Prancūzija / 2023 / 18 min. 

Leipcigas, 1989 m. Jauna pankė Margarėtė, maištaujanti prieš Rytų Vokietijos režimą, uždaroma į psichiatrinę ligoninę. Ji svajoja ištrūkti pas savo mylimąjį, pankroko muzikantą Heinrichą. Nors režimo dienos jau suskaičiuotos, aplink knibždėte knibžda Stasi informatorių.

Citrinmedis / Lemon Tree
Rež. Rachel Walden / vaidybinis / JAV / 2023 / 17 min. 

Helovino karnavale jaunas tėvas, norėdamas pradžiuginti savo dešimtmetį sūnų, pavagia mago triušį. Vagystės sukeltas jaudulys netrunka išgaruoti realybėje, kai mažyliui, drauge su tėvu ir naujuoju gyvūnėliu tenka saugiai parsirasti namo.

Vabalai / Bugs
Rež. Gwai Lou / vaidybinis / Malaizija / 2023 / 14 min.

Tiesioginės internetinės transliacijos iš Malaizijos kaimo metu Faridas netyčia įsipjauna. Vienas iš sekėjų pasiūlo padaryti tai dar kartą, tik už pinigus.

Municipalinis atsipalaidavimo modulis / Municipal Relaxation Module
Rež. Matthew Rankin / vaidybinis / Kanada / 2022 / 6 min. 

Kenas turi puikų pasiūlymą dėl suolelio.

27-eri / 27
Rež. Flora Anna Buda / animacija / Prancūzija, Vengrija / 2023 / 11 min. 

Alisai sukanka 27-eri. Nors ir šiek tiek dūsdama, ji vis dar gyvena su tėvais ir dažnai pasvajoja apie ištrūkimą iš niūrios kasdienybės. Važiuodama dviračiu iš psichodelinio vakarėlio ant gamyklos stogo, Alisa patenka į avariją. Gal tai suteiks jai drąsos pagaliau suaugti?

Oflainu / Offline
Rež. Mauritz Brekke Solberg, Daniel Fure Schwarz / vaidybinis/ Norvegija / 2023 / 16 min.

Aptariant galutinį reklamos montažą, pasigirsta kritika iš įvairovės eksperto dėl pernelyg didelio dviejų personažų panašumo. Kad žiūrovai lengviau atskirtų, jis pasiūlo vienam pašviesinti odą.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių
Šalis: Įvairios
Trukmė: 300 min
Cenzas: N-16
Skip to content