Vaizdo įrašas

Trumpametražiai

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis: Nacionalinė konkursinė programa II

Originalo kalba: įvairios

Nacionalinė konkursinė programa

„Santykiai – dažna filmų tema, tik tam, kad apie juos prabiltum autentiškai, reikia daug drąsos, gebėjimo reflektuoti ir žengti žingsnį nuo savo patirties link universalių temų. Šią užduotį skirtingomis kino rūšimis stengiasi įgyvendinti jaunieji Lietuvos kino kūrėjai: animacija, vaidybinis, dokumentinis ir eksperimentinis kinas šioje programoje žvelgia į santykius su tėvais, atsisveikinimą su brangiu draugu ir santykį su pačiu savimi.“ –  konkursinių programų sudarytoja Mantė Valiūnaitė.

Programos filmai 

Daug geresnis / Way Better
Rež. Skirmanta Jakaitė / animacija / Lietuva / 2022 / 13 min.

Vyras laukia tyrimų rezultatų. Jis tikisi blogiausio, bet tuo pat metu viliasi geriausio. Apimtas nerimo ir išsigandęs jis savaitę praleidžia nežinioje, nei čia, nei ten, bijodamas dalykų, kurie dar neįvyko.

Numeris Vienas / Number One
Rež. Milda Augustaitytė / dokumentika / Lietuva / 2023 / 15 min.

Dvylikametis Arianas su partnere ruošiasi Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatui. Sportinių šokių šokėjai ankstyvajame amžiuje privalo perprasti suaugusių pasaulį – išmokti demonstruoti vyriškumą, moteriškai gundyti, parduoti save. Bet ar to užtenka norint laimėti čempiono titulą?

Kai aš buvau malalietka / When I Was a Juvenile
Rež. Severina Vaičiūnaitė / vaidybinis / Lietuva / 2023 / 18 min.

Sofija grįžta į apleistus vaikystės namus, čia ji ieško paguodos paauglystės prisiminime, kuomet jos artimas bičiulis Mykolas ruošėsi išvykti. Naktiniame Vilniuje, per netikėtus posūkius ji randa drąsos atsisveikinti. Šis filmas pasakoja apie artimą draugystę, bei prisiminimus, kurie mus įkvepia judėti tolyn.

Dear Dad / Dear Dad
Rež. Austė Urbanavičiūtė / eksperimentinis / Lietuva, Vokietija / 2024 / 17 min.

Jauni suaugusieji išpažįsta sudėtingas patirtis, jausmus ir prisiminimus iš vaikystės žvelgdami į laimingas šeimos akimirkas užfiksuotas tėvų vaizdajuostėse. Kaip integruoti sudėtingas vaikystės patirtis į suaugusio žmogaus gyvenimą?

Burbule / In a Bubble
Rež. Vilma Razmutė / animacija / Lietuva / 2024 / 7 min.

2150 m., Žemę nuniokojo karas ir klimato katastrofos. Dirbtinis intelektas iškeldina pavienius, uždarytus kapsulėse žmones į Marsą. Pagrindinis veikėjas Benas, šiame pasaulyje pavadintas „018533“, ilgisi savo tikrųjų namų. Meditacija jam vienas iš būdų kaip kovoti su šiuo ilgesiu. Tuo metu AI stebi Beną, siekdama pagerinti jo nuotaiką. Staiga, Benui medituojant, holografinė žuvis įteikia jam dovaną.

Uogos/Cherries
Rež. Vytautas Katkus / vaidybinis / Lietuva / 2022 / 15 min.

Karšta vasaros diena. Virš sodo namelio svyrančios vyšnios šakos pilnos prisirpusių uogų, linguoja nuo vėjo ir svorio. Pirmomis pensijos dienomis tėtis pasikviečia sūnų sode nuskinti vyšnių. Tėtis stengiasi niekur neskubėti, jis nori praleisti kuo daugiau laiko su sūnumi ir vyšnios lieka antrame plane.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių SKN titrai
Šalis: Lietuva
Trukmė: 85 min
Cenzas: N-13
Skip to content