Vaizdo įrašas

Trumpametražiai

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis: Politinis smurtas

Originalo kalba: įvairios

Tarptautinė konkursinė programa

„Policijos smurtas Jungtinėse Amerikos Valstijose, karo Ukrainoje paveikti žmonės, paskutiniai Rytų Vokietijos metai ir diktatūra Irane. Šioje programoje rodomi aštrių pojūčių filmai, atliepiantys istorinę atmintį ir sukrečiančius šiuolaikinio pasaulio įvykius, prieš kurių žiaurumą sunku užmerkti akis.“ – konkursinių programų sudarytoja Ieva Šukytė.

Programos filmai

O buvo taip / As It Was
Rež. Anastasiia Solonevych, Damian Kocur / vaidybinis / Lenkija, Ukraina / 2023 / 15 min. 

Lera beveik metus, nuo karo Ukrainoje pradžios, gyvena Berlyne. Vieną dieną ji nutaria sugrįžti į Kyjivą. Kelionėje sužino, kad jos šeima ne Kyjive ir atvyks tik kitą dieną. Lera susitinka ir visą dieną praleidžia su bičiuliu Kyrylu.

Ir kokie nelaimingi blogio namai / And How Miserable is the Home of Evil
Rež. Saleh Kashefi / dokumentinis / Šveicarija, Iranas / 2023 / 7 min. 

Diktatorius leidžia paskutines savo gyvenimo akimirkas sėdėdamas namuose, į kuriuos braunasi žmonės.

Margarėtė 89 / Margarethe 89
Rež. Lucas Malbrun / animacija / Prancūzija / 2023 / 18 min. 

Leipcigas, 1989 m. Jauna pankė Margarėtė, maištaujanti prieš Rytų Vokietijos režimą, uždaroma į psichiatrinę ligoninę. Ji svajoja ištrūkti pas savo mylimąjį, pankroko muzikantą Heinrichą. Nors režimo dienos jau suskaičiuotos, aplink knibždėte knibžda Stasi informatorių.

Atgal / Back
Rež. Yazan Rabee / dokumentinis / Nyderlandų karalystė / 2023 / 7 min. 

Gaudynės, artėjantys žingsniai ir kuo arčiau, tuo labiau tolstantys namai – tokį košmarą sapnuoja daugybė iš tėvynės pabėgusių sirų. Ar trauma prasidėjo, kaip filmo režisieriui, protestuose prieš Basharo al-Assado režimą? O gal ištakų reikia ieškoti dar seniau, Basharo tėvo Hafezo al-Assado valdymo metais?

Incidentas / Incident
Rež. Bill Morrison / dokumentinis / JAV / 2023 / 30 min. 

2018 m. Čikagoje įvykęs susišaudymas su policija ir po jo sekę įvykiai atkuriami iš skirtingų požiūrio taškų, pasitelkiant stebėjimo, apsaugos, kūno kamerų bei automobilių vaizdo registratorių medžiagą.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių
Šalis: Įvairios
Trukmė: 77 min
Cenzas: N-16
Skip to content