Vaizdo įrašas

Trumpametražiai

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis: Tuščios kišenės

Originalo kalba: įvairios

Tarptautinė konkursinė programa

„Šios programos ašis – turtinė nelygybė. Manau, kad šiuolaikinėje kasdienybėje ši tema – ypatingai ryški ir aktuali. Vieni programos filmai geba skvarbiai pasijuokti iš socialinės nelygybės, kiti – meistriškai pjauna aštriai ir skaudžiai. Programa „Tuščios kišenės” skirta tiems, kurie neabejingi neteisybei.“ – konkursinių programų sudarytojas Andrius Blaževičius.

Programos filmai 

2720 / 2720
Rež. Basil da Cunha / dokumentinis / Portugalija, Šveicarija / 2023 / 24 min. 

Septynmetė mergaitė ieško brolio, dingusio per žiaurų policijos reidą skurdžiame Lisabonos rajone. Tuo pat metu ką tik į laisvę išėjęs jaunas kalinys stengiasi pradėti naują, dorą gyvenimą. Jųdviejų keliai susikerta pačiu blogiausiu būdu.

Kaip čia nuostabu / Paradise Europe
Rež. Paulo Menezes, Leandro Goddinho / vaidybinis / Vokietija, Brazilija / 2023 / 17 min.

Berlyne tūkstančiai žmonių išeina į gatves protestuoti prieš neįkandamą būsto nuomą bei nuomos kainų ribojimo įstatymo panaikinimą. Tą pačią dieną ką tik iškraustytas homoseksualus brazilas imigrantas ieško naujos gyvenamosios vietos, o jo asmeninis gyvenimas griūva kartu su jį supančiu miestu.

Iš šitų – niekas / None of These
Rež. Patricio Martínez, Francisco Cantón / vaidybinis / Argentina, Ispanija / 2023 / 17 min.

Važinėdama su dukterim po turčių rajoną, mama netyčia įvairuoja į prabangios vilos gėlyną. Dukrai skubiai tenka ieškoti išeities, kol namu ir jo šeimininke susižavėjusi mama neprivirė dar daugiau košės.

Aušra / Crack of Dawn
Rež. Anna Llargués / vaidybinis / Ispanija / 2023 / 28 min.

Namas kaime pripažįstamas netinkamu gyventi. Kol vieni jame gyvenančios šeimos nariai siekia išlaikyti prosenelių statytus namus, jaunimas svarsto, kur galėtų iškeliauti.

Kepsninė / Grill
Rež. Jade Hærem Aksnes / vaidybinis / Norvegija / 2023 / 18 min.

Socialinė tarnyba atmeta Taros prašymą kompensacijai už elektrą ir pasiūlo įsigyti nemokamą kepsninę. Tokia užduotis verčia Tarą priimti nemalonius sprendimus. Tikrų įvykių įkvėptas satyriškas žvilgsnis į turtingos skandinavų šalies santykį su skurdu.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių
Šalis: Įvairios
Trukmė: 104 min
Cenzas: N-16
Skip to content