Vaizdo įrašas

Komedija, Drama

ŽAIDŽIAME KINĄ: Didis grožis

Originalo kalba: italų, ispanų, japonų, kinų

La Grande Bellezza

Renginį pristato kavos ekspertai „Real bean“. Visų žiūrovų prieš seansą lauks dovanėlės ir galimybė įsigyti puodelį šviežiai paruoštos kavos. 

Šį seansą lydės unikalus veiksmas – populiarybės tapytojas iš JAV Scott Hattox seanso metu hole pieš šio filmo herojų Džepą Gambardella, kurį įkūnijo garsusis italų aktorius ir teatro režisierius Toni Servillo. Prieš seansą gyvąjį tapymą pradėsiantis menininkas po filmo ketina nudžiuginti žiūrovus užbaigtu herojaus portretu. Intriguojantį darbą bus galima įsigyti.

Dešimtamečio proga vienam specialiam seansui sugrįžta Paolo Sorrentino „Didis grožis“ – žiūrovų, ko ne, dažniausiai pageidaujamas filmas.

Džepas Gambardella – apatiškas ir nusivylęs 65-erių rašytojas ir žurnalistas, kone prieš pusę amžiaus išleisto sėkmingo romano autorius, mechaniškai priimantis jam skirtus komplimentus. Jis – pražilęs turtuolis – intelektualas, ekscentriškų aukštuomenės vakarėlių liūtas ir naktinio Romos gyvenimo veteranas, gebantis džentelmeniškai asistuoti moteriai ir pagirtinai išreikšti užuojautą laidotuvėse. Ciniška? Galbūt. Tačiau širdyje Džepas – nemarus idealistas ir svajoklis, įsuktas į didžio grožio gyvenimo verpetą, perpildytą beprasmiškumu ir tuštybe.

Prabangiame jo bute, žvelgiančiame į Koliziejų renkasi bohemos atstovai ir Romos elitas, tačiau dalyvaudamas nesibaigiančiuose vakarėliuose ir šiuolaikinio meno performansuose Džepas pasirenka įtakingų ir tuščių asmenybių parado stebėtojo poziciją. Nesibaigiančio bruzdesio apsuptyje vyras bando suvokti kodėl jau keletą dešimtmečių neparašė antrosios knygos ir stengiasi išspręsti kankinančią asmeninio gyvenimo dilemą.

Svaiginančiame, Amžinojo miesto grožį šlovinančiame filme netrūksta Feliniško grotesko, kritikos aukštuomenės tuštumai ir kone karikatūrinių vakarėlių kadrų, persipinančių su intelektualiomis diskusijomis.

Šis seansas yra projekto „Žaidžiame kiną“ dalis. Projektas finansuojamas fondo „Collaborate to Innovate“ (Europos sąjungos programos „Kūrybiška Europa“) lėšomis.

Režisierius: Paolo Sorrentino
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2013
Šalis: Italija, Prancūzija
Trukmė: 142 min
Vaidina: Toni Servillo, Carlo Verdene, Sabrina Ferilli, Carlo Buccirosso, Iaia Forte, Pamela Villoresi, Galatea Ranzi
Skip to content