Vaizdo įrašas

Drama, Romantinis, Sci-fi

ŽAIDŽIAME KINĄ: Omaras

Originalo kalba: anglų

The Lobster

Renginį pristato kavos ekspertai „Real bean“. Visų žiūrovų prieš seansą lauks dovanėlės. 

Šeštojo projekto „Žaidžiame kiną“ seanso metu rodysime graikų kilmės režisieriaus Yorgos Lanthimos mokslinės fantastikos dramą „Omaras“, panardinančią mus į distopišką visuomenę ir nejaukią meilės istoriją. Jau užsitarnavęs vizionieriško ir kiek keisto kino kūrėjo vardą, Y. Lanthimos pristatė tokius filmus, kaip „Iltinis dantis“ (2009), „Šventojo elnio nužudymas“ (2017), „Favoritė“ (2018) ir visai neseniai Venecijos kino festivalyje geriausia juosta išrinktą „Prasti reikalai“ (2023).

Artimiausios ateities miestuose nebelieka vietos vienišiems žmonėms. Nauji įstatymai visus išsiskyrusius vyrus ir visas moteris be partnerio įpareigoja privalomai užsiregistruoti specialiame viešbutyje. Čia kiekviena viešnia ir kiekvienas svečias gauna 45 dienas susirasti tolesnio gyvenimo porai. Jei per nurodytą laikotarpį nepavyksta niekuo susižavėti, likę vieni nelaimingieji paverčiami gyvūnais pagal asmeninį pageidavimą. Viešbučio vadovybė su patarnautojais laikosi griežtų taisyklių ir keistų ritualų, organizuoja romantiškus pobūvius, teikia pasiūlymus (leidžiama netgi išsinuomoti dukrą ar sūnų), kviečia į tradicinę vienišių medžioklę, kurios rezultatai gali pridėti papildomų dienų. Vedybiniu gyvenimu nusivylęs ir su žmona išsiskyręs Deividas atvyksta į viešbutį ieškoti meilės su broliu, jau pavirtusiu šunimi. Išbandęs beveik visas viešbučio siūlomas alternatyvas, Deividas pasinaudoja galimybe pabėgti į paslaptingąjį mišką, kuriame slepiasi visiškai kitoms taisyklėms ištikimų vienišių gentis. Čia jis sutinka silpnaregę moterį ir pagaliau pajaučia laisvės kvapą.

Šis seansas yra projekto „Žaidžiame kiną“ dalis. Projektas finansuojamas fondo „Collaborate to Innovate“ (Europos sąjungos programos „Kūrybiška Europa“) lėšomis.

Režisierius: Yorgos Lanthimos
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2015
Šalis: Airija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Graikija, Nyderlandai
Trukmė: 119 min
Cenzas: N-16
Vaidina: Colin Farrell, John C. Reilly, Ariane Labed, Rachel Weisz, Ben Whishaw, Lea Seydoux, Olivia Colman, Angeliki Papoulia
Skip to content