Lietuviškos kino klasikos dienos kviečia iš naujo atrasti lietuvišką kiną

Rugsėjo 13-14 dienomis nemokamas Lietuvos kino centro organizuojamas renginys „Lietuviškos kino klasikos dienos” šiemet kino mylėtojus prie didžiųjų ekranų kvies aštuoniuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Ukmergėje, Vilkaviškyje, Pasvalyje, Marijampolėje ir Anykščiuose. 

Jau penktą kartą vykstančiose kino klasikos dienose žiūrovai kviečiami iš naujo atrasti, o galbūt ir pirmą kartą pamatyti, lietuviškos kino klasikos vardą užsitarnavusius filmus. Visi rodomi filmai – restauruoti, suskaitmeninti ir pritaikyti didiesiems ekranams.

Kino klasikos dienos šiemet bus atidarytos su lietuviška Gyčio Lukšo režisuota melodrama „Vasara baigiasi rudenį” (1981).  Filmas pasakoja apie Vilių, užaugusį be tėvo. Dėl padarytos sunkios avarijos jo tėvas daug metų kalėjo. Tačiau atgavęs laisvę, ne iškart grįžo namo. Per tą laiką mirė jo žmona. Kai po daugel metų Viliaus tėvas pargrįžta, susitinka du svetimi žmonės, kurių nesieja jokia praeitis. Tėvas ir sūnus išsinuomoja kambarį pas jauną našlę, kartu dirba ir taip diena po dienos gludina aštrius santykius. Po vienu stogu gyvena trys vieniši žmonės. Neišvengiamai tarp dviejų iš jų ima megztis meilės ryšys.

Kadras iš filmo „Vasara baigiasi rudenį”.

Filmus savo repertuarams iš kasmet pilnėjančio Lietuvos kino centro restauruotų filmų katalogo pasirinko patys kino rodytojai. Be aukščiau minėto filmo, šių metų repertuare puikiuojasi net 12 restauruotų filmų. Lietuvos žiūrovai kviečiami naujai pamatyti tokius visiems pažįstamus legendinius filmus kaip „Vaikai iš „Amerikos” viešbučio” (rež. A. Banionis, 1990 m.), „Riešutų duona” (rež. A. Žebriūnas, 1978 m.) ir „Velnio nuotaka” (rež. A. Žebriūnas, 1973 m.). 

Taip pat kino ekranuose kviečiame pamatyti ir ne ką mažiau žinomus filmus „Jausmai” (rež. A. Grikevičius, A. Dausa, 1968 m.), „Mano mažytė žmona” (rež. A. Banionis, 1985 m.), „Moteris ir keturi jos vyrai” (rež. Algimantas Puipa, 1984 m.) , „Neatmenu tavo veido” (rež. R. Banionis, 1988 m.), „Gyvieji didvyriai” (rež. A. Žebriūnas, B. Bratkauskas, V. Žalakevičius, M. Giedrys, 1959 m.), „Paskutinė atostogų diena” (rež. A. Žebriūnas, 1964 m.), „Adomas nori būti žmogumi”  (rež. V. Žalakevičius, 1959 m.), „Marš! Marš! Tra-ta-ta!” (rež. R. Vabalas, 1965 m.), ir „Suaugusių žmonių žaidimai” (rež. I. Rudas-Gercovskis, A. Kundelis, M. Giedrys, 1967 m.). 

Kadras iš filmo „Adomas nori būti žmogumi”.

Visi lietuviškos kino klasikos dienų seansai – nemokami. Filmai rodomi rugsėjo 13-14 dienomis. 

Renginį organizuoja Lietuvos kino centras.

Programa Kaune:

Rugsėjo 14 d.
18:00 val. „Vasara baigiasi rudenį“ (rež. G. Lukšas, 1981 m.)
19:45 val. „Adomas nori būti žmogumi“ (rež. V. Žalakevičius, 1959 m.)

Skip to content